Myourlife.pl – portal z artykułami, informacjami, wiadomościami
Lifestyle Technologie

Xbox Series S – czym zaskoczy nas najmniejsza konsola w historii Xboxa?

Już wkrótce nadejdzie długo oczekiwana przez wszystkich graczy data. 10 listopada nastąpi premiera konsol Xbox Series X oraz Xbox Series S. Pierwsza z nich reklamowana jest jako najpotężniejsza konsola w historii. Series S jest natomiast promowany jako najmniejsza konsola z serii Xbox. Czym właściwie wyróżnia się nowy produkt Microsoftu?

Niewielkie wymiary i mobilność

Cechą wyróżniającą Xbox Series S są niewątpliwie niewielkie gabaryty. Jeżeli ustawimy konsolę w pozycji pionowej, to jej wysokość wyniesie 27,5 cm, długość – 15,1 cm, a szerokość – zaledwie 6,35 cm, zatem nawet w niewielkim pokoju znajdzie się na nią miejsce. To spory postęp w porównaniu z niezbyt poręcznymi Xboxami poprzednich generacji. Waga konsoli nie przekracza 2 kilogramów, dlatego problemem nie będzie też zapakowanie konsoli w plecak czy torbę. To ważna wiadomość przede wszystkim dla tych, którzy często podróżują i nie chcą rozstawać się z ulubioną konsolą. Wszystkie gry przeznaczone dla tej konsoli przechowywane są w bibliotece cyfrowej, dlatego będziemy mogli zaoszczędzić przestrzeń przeznaczoną na przechowywanie płyt – chmura skutecznie zastępuje tradycyjny napęd optyczny. Dzięki chmurze w razie nagłej awarii nie przepadną nasze save’y. Wszystko to sprawia, że Xbox Series S może być dobrym wyborem dla tych, którzy wysoko cenią sobie mobilność.

Niezłe parametry techniczne

Xbox Series S dysponuje ośmiordzeniowym procesorem AMD i kartą graficzną o mocy obliczeniowej sięgającej 4 teraflopów. Został też wyposażony w 10 GB pamięci RAM standardu GDDR6. Producent zapewnia, że przy rozdzielczości 1440p gwarantowana jest płynność na poziomie przynajmniej 60 klatek na sekundę. W przypadku niektórych gier płynność może wzrosnąć aż do 120 klatek na sekundę. Parametry nowego produktu Microsoftu wydają się więc przyzwoite, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę cenę konsoli. Z pewnością wystarczą, aby cieszyć się z najnowszych hitów takich jak Cyberpunk 2077, Battlefield 6, Assasin’s Creed: Valhalla czy FIFA 21 i przez kilka najbliższych lat dadzą satysfakcję grania w najświeższe tytuły.

Możliwość rozszerzenia pamięci

Gracze często uskarżają się na to, że w pamięci konsol szybko zaczyna brakować miejsca na nowe nabytki. Nic dziwnego, bowiem najnowsze gry potrafią zajmować około kilkudziesięciu gigabajtów. Dysk Xboxa Series S o pojemności 512 GB dla niektórych może więc okazać się zbyt mały. Z drugiej strony jego plusem jest korzystanie ze standardu SSD, dzięki czemu przesył danych odbywa się z błyskawiczną szybkością. Jeżeli posiadamy sporo gier i martwimy się o brak miejsca w pamięci, to będziemy mogli dokupić przygotowaną przez Microsoft we współpracy z Seagate kartę rozszerzenia przestrzeni dyskowej, która pozwoli zyskać dodatkowy terabajt. Alternatywnym rozwiązaniem może być dokupienie typowego dysku zewnętrznego.

Xbox Series S czy może Xbox Series X?

Większy brat, czyli Xbox Series X zdecydowanie góruje nad „S” swoimi parametrami technicznymi, jednak znajduje to swoje odzwierciedlenie w cenie wynoszącej aż 2249 zł. Z drugiej strony dużym atutem Xboxa Series S jest jego poręczność. Najistotniejszym plusem jest rzecz jasna jego rozsądna cena – 1349 zł. Ponadto hardware tej konsoli wydaje się być wystarczający dla większości graczy. Podsumowując, jeżeli nasz budżet jest ograniczony albo priorytetem jest dla nas mobilność, to Xbox Series S może okazać się dobrą alternatywą dla droższych modeli.

Powiązane wpisy

Jak uniknąć skutków awarii sieci elektrycznej?

admin

Dlaczego warto zdecydować się na korony cyfrowe?

admin

Czy Twój bliski jest uzależniony od narkotyków? Jak rozpoznać objawy uzależnienia?

admin