Spis treści:
W wielu gałęziach przemysłu wytwarzanie czystego sprężonego powietrza jest wymogiem, który zaważy na jakości wyprodukowanych artykułów lub też jakości świadczonych usług. W przypadku powstawania jakichkolwiek uchybień w tej kwestii należy liczyć się z poważnymi konsekwencjami, łącznie z utratą stałych odbiorców.
Jakość towarów i świadczonych usług zgodna z dyrektywami UE dotyczącymi wymogów produkcyjnych
Istnieje rosnące zapotrzebowanie na sprężone powietrze najwyższej jakości, które ma ogromne zastosowanie w przemyśle chemicznym, medycznym, farmaceutycznym, elektromechanicznym, optycznym, wojskowym oraz petrochemicznym. Powstaje zatem konieczność dysponowania sprzętem, który zapewni odpowiednią jakość emitowanego sprężonego powietrza. Zastosowanie sprężarek bezolejowych ma związek z dyrektywami Unii Europejskiej, które stanowią w swoich treściach o wymogach i parametrach dotyczących wytwarzania danych artykułów czy też jakości niektórych usług. Przypadkowe przedostanie się cząstek oleju czy też innych zanieczyszczeń do wnętrza produktów skutkuje przymusem ich natychmiastowej utylizacji, bez względu na koszty ich wytworzenia.
Sprężarki bezolejowe – sprzęt niezawodny i bardzo wydajny
Sprzęt tego typu jest w stanie spełnić potrzeby każdego właściciela firmy, któremu zależy nie tylko na uzyskaniu wolnego od zanieczyszczeń sprężonego powietrza, ale i posiadaniu wydajnego, bezawaryjnego i nowoczesnego parku maszynowego. Na rynku pojawiły się sprężarki bezolejowe, które pochodzą tylko i wyłącznie od renomowanych producentów. Dzięki temu, gwarantują one 100% czystego sprężonego powietrza oraz długoletnią pracę, bez ryzyka awarii.
Jak działa kompresor przemysłowy bezolejowy?
W celu wytwarzania wysokiej jakości sprężonego powietrza kluczowym czynnikiem jest wybór takiego rozwiązania, które spełnia wymagania względem jego maksymalnej niezawodności i wydajności. Bezolejowy kompresor przemysłowy wytwarza taką samą ilość sprężonego powietrza, jak tradycyjne urządzenia tego typu. Podstawowa różnica w jego działaniu polega na tym, iż sprężarki olejowe wykorzystują do swojej codziennej pracy olej jako podstawowy czynnik smarujący oraz odprowadzający ciepło. W przypadku sprężarek bezolejowych smarowanych wodą, głównym czynnikiem, który zapobiega sile tarcia oraz odprowadza nagromadzone ciepło jest woda. Wiadomym jest, iż ta ciecz jest najbardziej naturalnym i zarazem neutralnym związkiem chemicznym, który nie wpływa na jakość wyprodukowanych artykułów czy też świadczonych usług.
Sprężarka bezolejowa eliminuje ryzyko przedostania się cząsteczek oleju, jak i innych zanieczyszczeń powietrza
Każdy właściciel, który nabywa sprężarkę bezolejową, ma zagwarantowane, iż powietrze wewnątrz układu sprężarki powinno pozostać wolne od oleju. Oczywiście, oprócz eliminacji cząstek wyżej wymienionego czynnika smarującego, w nowoczesnym sprzęcie mamy możliwość całkowitego – do 99, 99% wyeliminowania wszelkich zarazków, drobnoustrojów, wirusów, bakterii i zanieczyszczeń, które znajdują się w cyrkulującym powietrzu, zasysanym przez sprężarki.
Gwarancja czystości sprężonego powietrza
Wydajne działanie bezolejowych sprężarek zostało potwierdzone przez liczne instytuty badawcze. Czystość powietrza, które jest wytwarzane przez sprężarki bezolejowe nie jest uwarunkowana tylko brakiem zastosowania oleju, lecz również wynika z bardzo nowoczesnej i niezawodnej wielostopniowej filtracji, jak również wydajnej separacji zanieczyszczeń. Woda, w tym wypadku funkcjonuje, jako związek chemiczny eliminujący wszelkie zanieczyszczenia. Takie działanie ma także wpływ na dłuższą żywotność danej sprężarki bezolejowej, wewnątrz której nie osadzają się żadne pyłki czy też cząstki oleju.
Wśród wielu współcześnie działających zakładów produkcyjnych powstaje przymus posiadania sprężarek bezolejowych. Tego typu park maszynowy jest konieczny do produkcji wielu towarów i świadczenia usług, których podstawą jest wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń sprężone powietrze.