Spis treści:
Wybór odpowiedniego przedszkola dla naszego dziecka to pierwsza z poważnych decyzji, która bezpośrednio wpłynie na rozwój malucha, a także stanie się swego rodzaju fundamentem jego dalszej edukacji. Wybór placówek przedszkolnych jest dość szeroki – spotykamy się z przedszkolami publicznymi, prywatnymi, zorientowanymi na konkretny styl życia czy rozwijanie danych umiejętności. Coraz więcej rodziców decyduje się jednak na przedszkole międzynarodowe, które pozwoli dziecku na rozwój lingwistyczny, a w konsekwencji nabycie umiejętności szybszego i efektywniejszego zdobywania wiedzy. Dlaczego więc warto wybrać przedszkole międzynarodowe?
Po pierwsze języki
Według najnowszych badań, idealnym momentem na rozpoczęcie nauki języków obcych jest czas, w którym nasza pociecha zbliża się do siódmego roku życia. To właśnie dzieci, które przed ukończeniem siódmego roku życia podjęły się nauki drugiego języka, osiągają w nim najlepsze wyniki – potrafią porozumiewać się na tak zaawansowanym etapie, jak w przypadku języka ojczystego, dlatego też tak przedszkola międzynarodowe są tak chętnie wybieranymi opcjami. Dziecko, oprócz odgórnie ustalonej podstawy programowej, zdobywa dodatkowe umiejętności działające stymulująco na aparat mowy. Zajęcia prowadzone są w dwóch językach – polskim i angielskim, dzięki czemu dziecko zdobywa nowe słownictwo dwutorowo i w momencie, gdy dany przedmiot pojawia się po raz pierwszy, przedszkolak już od samego początku jest w stanie porozumiewać się w dwóch językach na bardzo zbliżonym poziomie.
Po drugie lepsze efekty
Przedszkola międzynarodowe to instytucje prywatne, które skupiają się na indywidualnym podejściu do każdego dziecka, a nie traktowaniu małych uczniów wyłącznie jako grupy. Dzięki temu dziecku łatwiej jest rozwijać konkretne umiejętności, otrzymuje bowiem wsparcie od pracownika dydaktycznego.
Po trzecie profesjonalna opieka
Oprócz wykwalifikowanych nauczycieli oraz native speakerów, międzynarodowe przedszkola dbają także o opiekę psychologiczną oraz podkreślają potrzebę pielęgnacji dobrych nawyków dotyczących między innymi sposobów zdrowego odżywiania się. Dodatkowo zwraca się również uwagę na zapewnienie dziecku odpowiedniej ilości rozrywki – system jest opracowany w taki sposób, by przedszkolaki pochłaniały jak najwięcej informacji, ale nie rezygnowały przy tym z zabawy – dzięki temu dziecko się nie nudzi, a pozostaje dłużej aktywne i wzmacnia umiejętność koncentracji na konkretnym zadaniu.
Po czwarte wielokulturowość
Dzieci od najmłodszych lat spędzają czas w towarzystwie innych rówieśników, nierzadko reprezentujących inne kultury czy chociażby wartości – dzięki temu międzynarodowe przedszkola uczą akceptacji i tolerancji oraz szacunku dla drugiej osoby. Takie mechanizmy powodują, że dzieci nie tylko lepiej rozwijają zdolności społeczno-poznawcze, ale także są przyzwyczajone do myślenia w kategoriach międzynarodowych i w owym rozumowaniu czy planowaniu przyszłości nie muszą ograniczać się do konkretnego miasta czy kraju – są przygotowywane do tego, by stać się obywatelami świata.