Myourlife.pl – portal z artykułami, informacjami, wiadomościami
Technologie

Dbaj o płynny przepływ informacji w Twojej firmie dostawczej!

Firma dostawcza to specyficzny rodzaj działalności. Opiera się głównie na organizacji i komunikacji. Dlatego tak ważne jest, by informacje między pracownikami przekazywane były jak najprecyzyjniej i jak najsprawniej. Są sytuacje, które wymagają natychmiastowego kontaktu z kierowcą, szczególnie w sytuacji trudnej czy awaryjnej. Niezwykle ważne jest również bezpieczeństwo kierowców. Z myślą o podobnych zdarzeniach powstał system WEBFLEET.

Czym jest WEBFLEET?

Ogólnie mówiąc, jest to platforma umożliwiająca zarządzanie pojazdami w firmie. System ten całodobowo monitoruje i lokalizuje pojazdy floty. Weryfikuje jazdę i w każdej chwili umożliwia kontakt z kierowcą. Kierowca otrzymuje własną kartę z kodem RFID. Skanuje ją zaraz po uruchomieniu pojazdu. System przekazuje pracodawcy informację, kto prowadzi pojazd oraz weryfikuje jazdę pod kątem zgodności z przepisami ruchu drogowego oraz dotrzymywania obowiązujących przerw. Pozwala też firmie ograniczyć koszty zużywanego paliwa.

W jakich sytuacjach pracodawca wykorzystuje WEBFLEET?

Przepływ informacji w firmie dostawczej jest niezwykle ważny. Od niego zależy powodzenie firmy. Obieg informacji dostawca-pracodawca nie może zostać w żaden sposób zaburzony lub przerwany. Posiadanie i wykorzystanie informacji wpływa na większą skuteczność procesu planowania oraz lepszą kontrolę funkcjonowania przedsiębiorstwa. Pracodawca, posiadając wiedzę o trasie pracownika, jest w stanie efektywniej rozdzielić zadania w firmie.

Wyobraźmy sobie, że pracodawca z siedzibą w Lublinie zleca pracownikowi dostarczenie zamówienia do Gdańska. Kiedy pracownik jest już w trasie, okazuje się, że do Gdańska jest jeszcze jedno zamówienie, ale do odebrania w Warszawie. Dzięki WEBFLEET przedsiębiorca może szybko zweryfikować, gdzie w danym momencie jest pojazd firmy. Jeśli kierowca jeszcze nie dotarł do miejsca docelowego i jest niedaleko Warszawy, dostanie zlecenie odebrania dodatkowej przesyłki. Biuro nie musi kontaktować się z pracownikiem telefonicznie, co ma wpływ na rozproszenie kierowcy w trakcie jazdy. Informacja przekazywana jest za pomocą platformy.

Czasem zdarza się również, że klient dokona zmian w zamówieniu, odwoła je, przełoży na inny termin. WEBFLEET od razu przekaże informację do kierowcy.

Przyspiesz realizację zlecenia

Obecnie wiele firm spedycyjnych cierpi z powodu małej liczby pracowników. Trudno rozplanować zadania tak, by wszystko zostało wykonane na czas, bez opóźnień. Bywa, że pracownik jeszcze nie wróci do bazy, a już ma zaplanowaną nową trasę lub pojawia się zamówienie, które należy zrealizować natychmiast. Pracodawca dzięki systemowi ma wtedy możliwość sprawdzić, który z kierowców przyjedzie najszybciej i będzie mógł przejąć zadanie. Nie musi wykonywać telefonów do każdego z osobna. Pozwala to nie tylko szybko zorganizować pracę, ale też sprawnie określić, kto ją wykona.

Bezpieczeństwo

Obowiązkiem pracodawcy jest zadbać o stan techniczny aut w firmie. System WEBFLEET przypomina o zbliżającym się przeglądzie oraz w oparciu o powiadomienia diagnostyczne pozwala ustalić harmonogram napraw bez dezorganizacji w firmie.

Auto z kierowcą nigdy nie znika z pola widzenia systemu. Pracodawca w każdej chwili może zweryfikować, co się dzieje z pracownikiem. Dzięki temu nie tylko pracownik, ale i jego rodzina są spokojni. Nie możemy wykluczyć sytuacji, gdzie tracimy kontakt z kierowcą. Wystarczy zweryfikować jego położenie w systemie, by dowiedzieć się, czy wszystko w porządku.

System WEBFLEET pozwala nie tylko monitorować auto, ale przede wszystkim sprawnie ustalić i przekazać informacje bez nakładu dodatkowej pracy.

Powiązane wpisy

Lubisz majsterkowanie? Czego będziesz potrzebować do renowacji mebli?

admin

Piękny uśmiech na co dzień, czyli zdradzamy sekrety stomatologii estetycznej

admin

Najpopularniejsze metody łączenia rur stalowych, miedzianych, z tworzyw sztucznych

admin