Image default
Biznes Dom

Szalunki – element niezbędny na każdym etapie wznoszenia konstrukcji

Chociaż budownictwo dzieli się na różne dziedziny, to niemalże każda inwestycja wiąże się z zastosowaniem szalunków. Termin ten kryje pod sobą kilka typów szalowania w zależności od ich przeznaczenia. Najprostszy podział wyróżnia szalunki stropowe, szalunki ścienne oraz szalunki stanowiące podpory dla wykopów. Część z nich jest zatem wykorzystywana do nadawania formy tworzonym elementom, a inne stosuje się do zabezpieczenia gruntu, który mógłby się osunąć na odkryty do celów budowlanych obszar. Niezależnie od szalunku, który jest w danym momencie potrzebny, jakość użytych do jego wykonania materiałów oraz precyzja montażu są niezwykle ważne. W takiej sytuacji najrozsądniej będzie udać się do wypożyczalni szalunków, która często świadczy też usługi profesjonalnego montażu poszczególnych elementów czy ich transportu we wskazane miejsce.

Szalunki stropowe

Zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym, stropy stanowią duży metraż wymagający szalowania, a dokładniej deskowania zabezpieczonego stemplami. Owa konstrukcja musi być szczelna, by wylewany na stropie beton nie wydostał się poza pożądany obszar, a także wytrzymał zadane obciążenie. Gwarantują to typowe szalunki na wynajem. Deski z wypożyczalni szalunków najczęściej są bowiem wodoodporne, a stemple wykonane z solidnej stali wraz z wygodą regulacji wysokości.

Szalunki ścienne

W tej kwestii duży rozmiar płyt stanowi znaczne ułatwienie dla prac związanych ze wznoszeniem betonowych, a także żelbetowych ścian. Na próżno poszukiwać materiałów do tego celu na własną rękę, gdyż najłatwiej będzie zdecydować się na wynajem szalunków. Wspólnym zadaniem wszystkich typów szalowania jest ujęta powyżej szczelność i wytrzymałość. Co więcej, dokładność uzyskiwana przy pomocy szalunków na wynajem, przynosi rezultat w postaci niezwykle gładkich powierzchni, których często nie potrzeba już poddawać dodatkowej obróbce czy tynkowaniu. Podobnie sprawa wygląda w przypadku szalowania fundamentów, które bazują na podobnego typu szalunkach na wynajem.

Szalunki do wykopów

Osypującą się ziemię, z powodzeniem podtrzymują szalunki z wypożyczalni, zapewniając najwyższą ochronę pracowników i wznoszonych konstrukcji, niezależnie od rodzaju gruntu czy wielkości danego obszaru. Dodatkowo szalunki na wynajem wyposażone są w ogrom udogodnień technologicznych, które ułatwiają prowadzenie wykopów i wznoszenie fundamentów. Ten wariant szalowania wykorzystywany jest przede wszystkim w pracach drogowych i kanalizacyjnych, gdzie osuwanie się gruntów to dominujący problem. Wypożyczalnie szalunków wychodząc naprzeciw takowym komplikacjom, oferując elementy rozporowe, niezawodne łączenia oraz urządzenia wspomagające zespalanie, które charakteryzują się dużą uniwersalnością i brakiem ograniczeń funkcjonalnych.

Każdy typ szalunków można dopasować do charakteru realizowanych prac. Szalunki na wynajem to bowiem szeroka gama rozmiarów, gabarytów i rozwiązań technicznych. Indywidualnie można dobrać też ciężar nacisku. Decydując się na wynajem szalunków, niewątpliwie oszczędza się czas, zmniejsza się ryzyko wystąpienia opóźnień w realizacji inwestycji oraz podwyższa się ogólne bezpieczeństwo na budowie.

Related posts

Czy łatwo jest uzyskać kredyt prowadząc działalność gospodarczą?

admin

Jak poprawić jakość obsługi klienta?

admin

Jak przebiega przygotowanie projektu zagospodarowania działki?

admin